Základním prvkem jednotného vizuálního stylu zastávek je modré stylizované písmeno Z na bílém podkladě ve čtvercovém orámování modré barvy. „Modré písmeno Z jednoznačně odkazuje ke Zlínskému kraji. Jeho stylizace, kde prostřední – šikmá – část písmene má střídáním bílé a modré barvy symbolizovat železnici jako páteř dopravy, zatímco vodorovné části silnice, vyjadřuje, že Integrovaná doprava Zlínského kraje zahrnuje jak vlakovou, tak autobusovou dopravu,“ vysvětluje autor vizuálního stylu označníků Ing. Jan Kolařík.
Samotný označník je doplněn ještě dodatkovou tabulkou – opět v modro-bílém provedení – se symbolem autobusu, s názvem zastávky a dalšími informacemi, jako jsou čísla stanoviště, tarifní zóna či zda jde o zastávku na znamení. U méně využívaných zastávek nahrazuje dodatkovou tabulku list papíru s obdobnými informacemi, umístěný nad plochou pro jízdní řády.
Na sloupku označníku je pak plocha, kde si cestující přečte čísla linek, směr a název konečných zastávek jednotlivých linek. Dále jsou na tabulce vyvěšeny informace o Integrované dopravě Zlínského kraje, jak cestovat a přestupovat, a informace o ceníku. Všechny informace jsou kromě češtiny uvedeny i v angličtině. Na vývěsní ploše jsou samozřejmě i jízdní řády.
Výměna označníků v kraji probíhá postupně podle domluvy se správci komunikací. V případě silnic I. tříd jde o Ředitelství silnic a dálnic, v případě komunikací II. a III. tříd je správcem Ředitelství silnic Zlínského kraje. Dodatkové tabulky postupně na konstrukce instalují smluvní dopravci.